SortMania v.2.2

Witam…

Pomysł napisania programu narodził się w pracy, dokładniej mówiąc zostałem poproszony o posortowanie plików na podstawie daty modyfikacji w ten sposób, aby każdy dzień trafił do folderu, foldery z dniami do folderów z miesiącami a te znowu do folderu z rocznikami.

Zadanie nie trudne do wykonania w systemie Windows gdyż przeglądanie plików można sobie grupować według daty modyfikacji, –ale był w tym mały haczyk, otóż plików było ponad 8 tysięcy, przenoszenie tego zajęło mi ponad godzinę czasu.

Wtedy to też narodził się pomysł na napisanie programu, który będzie to robił za mnie gdyż tego typu akcje miały być przeprowadzane systematycznie.

Napisanie programu, który byłby wykorzystywany tylko w pracy a do tego nie było pewności czy będzie go można uruchomić na służbowym komputerze nie miało najmniejszego sensu.

Wtedy to właśnie sobie uzmysłowiłem, że taki program mógłbym wykorzystać w domu do uporządkowania folderu ze zdjęciami, które ściągam z telefonu lub aparatu.

Dodatkowo do programu postanowiłem dołączyć możliwość sortowania na podstawie typu pliku gdyż zrzucając zdjęcia lub filmy mój telefon ładuje to wszystko do jednego folderu.

Po napisaniu programu mój dysk twardy bardzo szybko stał się uporządkowanym dyskiem twardym.

A Wy? –spróbujcie i pozostawcie opinię.

 Pobierz SortMania...Pobrano 499 razy!


 

INSTRUKCJA OBSŁUGI:

Program nie wymaga instalowania a w celu jego uruchomienia należy go skopiować do folderu, w którym mają nastąpić porządki.

Po uruchomieniu mamy dostępne do wyboru następujące funkcje:

 

 

Sortuj typami plików –program utworzy foldery o istniejących rozszerzeniach plików i następnie je tam przeniesie;

Sortuj rocznikami –program utworzy foldery z rocznikiem modyfikacji plików i odpowiednio je tam przeniesie;

Sortuj rocznikami i miesiącami –program utworzy foldery z rocznikami a wewnątrz foldery z miesiącami modyfikacji plików i odpowiednio je tam przeniesie;

Sortuj rocznikami, miesiącami i dniami –program utworzy foldery z rocznikami, wewnątrz których będą umieszczone foldery z miesiącami a w nich foldery z dniami modyfikacji plików i odpowiednio je tam przeniesie;

Przenieś pliki do bieżącego folderu –program przejrzy wszystkie foldery, w którym znajduje się bieżący folder i przeniesie wszystkie pliki do bieżącego folderu a po czym usunie puste foldery, program nie przeniesie plików typu EXE oraz plików, których nazwy powtarzają się;

Informacje –wyświetla informacje o wersji i autorze programu;

Zakończ –kończy działanie programu.

 

Podczas pracy z plikami należy pamiętać o tym, że data modyfikacji nie oznacza daty utworzenie pliku a jedynie ostatnie zmiany wykonane w pliku. Warto o tym pamiętać gdyż na przykład po przeniesieniu zdjęć do komputera a następnie ich chociażby odwróceniu ulega zmianie data modyfikacji.

 


 

HISTORIA WERSJI:

v.2.2

Poprawiono automatyczne nazewnictwo folderów co stanowi je bardziej czytelne;

v.2.1

Wprowadzono możliwość sortowania plików EXE oraz nieokreślonych typów plików;

v.2.0

Program pracuje w okienkach Windows;

Dołączono funkcję „Przenieś pliki do bieżącego folderu”.

v.1.0

Program powstał w konsoli Windows.

 


Ostatnia aktualizacja 24.04.2024r. godz.: 18:45

   

Pozostaw opinię lub komentarz:

 

 

 


z tego co wiemy od stycznia 2012 oglądano nas: 358669 razy...opracował AJOT 2007-2024